Memur, Eleman, Personel İş İlanları - İş Başvuruları 2013 Eleman İlanları


Buradasınız: Ana sayfa - Memur Alımları - Özel Koruma Memuru Alımında Son Durum

Özel Koruma Memuru Alımında Son Durum

Özel Koruma Memuru Alımında Son Durum

Emniyet’in koruma memuru alım taslağı belli oldu. İlk etapta 10 bin sonrasında ise 20 bin koruma memuru alınacak.
Koruma memurlarının yaş sınırları 28 olacak ve 1800 – 2000 TL arası maaşlarla kadrolu iş başı yapacaklar. İş başı yapmadan önce 6 ay eğitimden geçecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğünün hazırladığı taslağa göre ilk yıl 10 bin ikinci ve üçüncü yıl 20 bin memur alınacak. Toplam alım 3 Yılda tamamlanacak. Türkiyedeki Üniversite, Stadyum, Spor salonları gibi alanlar bundan sonra silahlı koruma memurlarına emanet edilecek.
Taslağa göre koruma memurları 6 aylık eğitimin ardından 1800 – 2000 TL arası maaşla iş başı yapacak.

Emniyete ait tesisler, Stadyumlar, kamu binaları ve diğer hassas bölgelerde görev yapan toplam 29 bin polis memuru suçla mücadeleye yönlendirilecek.

Alımlar Neye Göre Yapılacak ?

En az lise mezunu olma şartı aranan adaylarda ayrıca yaş sınırı şartıda aranmaktadır. İlk etapta 26 olarak belirlenen yaş sınırı 28 e çıkarıldı. Şartları sağlayan adaylar Özel Yetenek sınavlarına girecek ve başarılı olanlar Polis Meslek Yüksek Okulunda 4 ay eğitimden geçecek. 2 Ay da sahada eğitim alacak olan adaylar bu eğitimlerin ardından hizmet yerlerinde göreve başlayacak.

Polisliğe Yükselme Şansı Var mı ?

Koruma memurlarından başarılı olanlar polisliğe yükseltilecek. Ama bu oran % 5 i geçmeyecek. Koruma memurları kadrolu olarak iş başı yapacaklar. Yetkileri polisin yetkileri gibi geniş olmayacak.

Bir önceki yazımız olan 10 Bin Silahlı Memur Alınacak başlıklı makalemizde özel güvenlik memuru alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: özel koruma memuru alımı, koruma memuru son durum, koruma memur alımı, memur alm, özel koruma alımı, özel koruma memuru, koruyucu memurluk, koruma memuru alımı, koruma memuru alımında son durum, emniyete koruma memuru alımı

Etiketler:, , , ,


Özel Koruma Memuru Alımında Son Durum için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. 1 Yusuf KARAHAN  yorumladı. 10:14 - 14 / 07 / 2013:

    Selamunaleyküm. ben 26 yasındayım ve bu koruma memurluğuna ilgi duyduğumu belirtmek isterim. bu işi parası az bile olsa, yapmayı çok isterim. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla…

  2. 2 hasan  yorumladı. 19:29 - 03 / 08 / 2013:

    silahlı koruma memuru nezaman alıncak cevaplarsanız memnun olurum şimdiden tşk. ederim


Yorum Yapınız.