Memur, Eleman, Personel İş İlanları - İş Başvuruları 2013 Eleman İlanları


Buradasınız: Ana sayfa - İş ilanları - IRAK’TA TÜRK ŞİRKETLER VE İŞ İMKANLARI

IRAK’TA TÜRK ŞİRKETLER VE İŞ İMKANLARI

IRAK’TA TÜRK ŞİRKETLER VE İŞ İMKANLARI

Irak’la Türkiye arasındaki ticaret hacmi günden güne artıyor, özellikle deinşaat alanında birçok Türk şirket Irak topraklarında önemli işlere imza atıyorlar. Yürütülen projelerde birçok Türk vatandaş çalışma fırsatı bulabiliyor. Bu durumdan yararlanmak ve Irak’da yürütülen projelerde çalışmak isteyen birçok kişi de mevcut.

Irak’da inşaat ve müteahhitlik alanında çalışma ve iş imkanı
Son olarak, Prof. İhsan Doğramacı, Süleymaniye’de  260 milyon dolarlık yatırımla 370 bin metrekarelik bir üniversite inşaatı yürütüyordu ve Türkiye’den giden 1200 kişiye kazanç kapısı olmuştu. Bunun dışında Oraskom, Süleymaniye’de yılda 5 milyon ton çimento üretim kapasiteli, dünyanın en büyük çimento tesislerinden birini inşa ediyordu. Burada taşeron Türk firmaları olduğu gibi, inşaatın makine parkını Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden Gama gönderiyordu.

2010′da 75 bin konutluk dev inşaat projesi
2010 yılında dev bir inşaat projesi için bir ihale düzenlendi. İhale bir araya gelip Türk Şirketler Grubu’nu oluşturan türk şirketler tarafından kazanıldı. Proje 75 bin konuttan oluşan bir yaşam alanı kurulmasını içeriyor. Projenin yaklaşık 48 ayda bitirilmesi planlanıyor. Projeyi üstlenen türk şirketler: Tarmaş Ltd, Koçoğlu İnşaat, Kur İnşaat, Kazova İnşaat, Ulubol Ltd, İşkaya A.Ş

Irak’da güvenlik şirketleri de faaliyet gösteriyor
Irak’ta inşaat şirketleri yanında güvenlik şirketleri de bulunuyor ve yüklü meblağlar kazanıyorlar. Kürt bölgesinde çok sayıda güvenlik şirketi faaliyet gösteriyor. Bölgedeki şirketlerin güvenlik şirketlerine ödediği aylık miktar 300 bin dolara kadar çıkabiliyor.

Sağlık ve eğitim alanında da çalışma ve iş imkanları mevcut
Erbil’de gelişmiş sağlık merkezlerinden biri Sema Göz Hastanesi. Hastane Fettullah Gülen’in çevresinden doktorlar tarafından kurulmuş. Lazer göz ameliyatları da yapan hastanenin yanı sıra, Gülen’in Erbil ve Süleymaniye’de kurdurduğu Özel Işık Koleji,  elit kesimin çocuklarını göndermek için tercih ettikleri kurumlar arasında.

Kısacası Irak’a çalışmak için gitmeyi düşünen işçi adayları için inşaattan, güvenlik ve sağlık alanına kadar farklı seçenekler bulunuyor. Türkiye ve Kuzey Irak arasında gerçekleşen ticaret miktarı 5 milyar doları bulmuş durumda. Bu miktarın 2 milyar doları inşaat alanında dönüyor. Dolayısı ile girişimciler için de ticaret alanında iş imkanları mevcut.

Bir önceki yazımız olan Eleman Arayan İnşaat Firmaları 2013 İşçi Eleman Alımı başlıklı makalemizde Ağaoğlu Eleman Alımı 2013, Ağaoğlu İnşaat 2013 İş Başvurusu ve Ağaoğlu İşçi Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: ırak iş ilanları 2013, ırak\ta iş yapan türk inşaat firmaları, kuzey ırak\ta iş yapan türk firmaları, ırakta iş yapan türk inşaat firmaları, ırak\a işçi alımı başvurusu, ırakta iş ilanları, kuzey ırak işçi alımı, ırakta is yapan turk firmalari, ırak\ta işçi maaşları, koçoğlu inşaat iş başvurusu

Etiketler:, , , , , ,


IRAK’TA TÜRK ŞİRKETLER VE İŞ İMKANLARI için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. 1 Nurettin  yorumladı. 17:50 - 21 / 05 / 2013:

    Selam ßen 49 yasındayım Kalıp ustasıyım 30 Yıldır insaat sektöründe çalıstım yurtdısında çok çalıstım ekibim var inşaattan anlarım lazımsa tel:05372055527

  2. 2 fatih.alkın  yorumladı. 00:30 - 05 / 01 / 2014:

    selam.isim.fatih.alkın.ben.ırak.ta.calışmak.istiyorum.vasıfsız.işci.olarak.cevabınızı.bekliyorum..0534.088.40.15


Yorum Yapınız.