Memur, Eleman, Personel İş İlanları - İş Başvuruları 2013 Eleman İlanları


Buradasınız: Ana sayfa - İş ilanları - 300 Bin Tekstil İşçisi Aranıyor!

300 Bin Tekstil İşçisi Aranıyor!

300 Bin Tekstil İşçisi Aranıyor!

Tekstil sektöründe kalifiye eleman ihtiyacı artarak devam ediyor. Tekstil sektörünün yükseliş atağı yaptığı bu günlerde eleman sıkıntısı daha büyükboyutlarda hissedilmeye başlandı.

 2001 ekonomik krizinden en fazla etkilenen grupların başında geliyordu. Ancak yükseliş atağındaki tekstil sektörünün günümüzdeki en önemli sorunu kalifiye işçi sıkıntısı olarak gösteriliyor. Bu nedenle tekstil sektöründe, aylık 1.000- 1.500 lira arası değişenücretle çalışacak 300 bin işçi aranıyor.

 

Antalya’da faaliyet gösteren RAL Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya İhracatçılar Birliği Tekstil Sektörü Temsilcisi Ramazan Atılgan, sektörün en önemli sorunlarının başında kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu söyledi. Antalya’da sektör olarak toplamda 300′e yakın, Türkiye genelinde ise 250- 300 bin dolayında eleman ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Atılgan, fabrikalarda çalışacak işçilerin aylık ücretinin, sigorta, yemek, servis gibi giderlerin haricinde, 1000-1500 lira arasında olduğunu söyledi.

Kalifiye eleman bulmanın sıkıntılarını aktaran Atılgan, “Bugün Türkiye’de binlerce işsiz varken, biz işçi bulamıyoruz” diye konuştu.

Çin’de İsyan Çıkabilir

 

Ramazan Atılgan, Çin tekstilde en önemli rakiplerimizden birisi. Ancak yakın zamanda Çin’de düşük ücret politikası ve uzun süre çalışma saatleri nedeniyle isyan çıkabilir. Atılgan, bu ülkede insanların 50- 100 dolar gibi ücretlere çalıştırılmasından dolayı, haklarını korumak için olaylar çıkarabileceklerini ifade etti. Atılgan kalifiye eleman sıkıntısının giderilmesi için işsiz gençlerin, İşkur kurslarına katılarak eğitim almaları gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Ev hanımları evde nasıl para kazanır ? başlıklı makalemizde ev hanımları evde nasıl para kazanabilir, ev hanımları evde nasıl para kazanabilirim ve ev hanımları evde ne iş yapabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: İşkur tekstil, işkur tekstil izmir, iskur tekstil ankara, ankara textil iscisi arayanlar, işkur tekstil kursları, tekstil işçisi ne iş yapar, tekstil işçisi ne yapar, pendik tekstil yevmiyeli iş ilan, Pendik işkur tekstil işilanları, mude tekstil izmir eleman aranıyormu

Etiketler:, , , , , ,


Yorum Yapınız.